Üye Girişi

Üye Girişi

Özgeçmiş

M. Bahadırhan Dinçaslan, 2.8.1990’da Kayseri’de doğdu. Kayseri Sarız ilçesinde meskun Avşar Türkmenlerindendir.

Liseyi Nevşehir Fen Lisesi’nde yatılı okudu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Biyomühendislik eğitimini yarıda bırakarak derece bursuyla Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları bölümüne geçti.

Bir süre e-learning sektöründe metin yazarı olarak çalıştı. 

Tarih, mitoloji, etimoloji, linguistik ve antropoloji ile ilgilenen Dinçaslan, Siyah Beyaz KSP Derneği'nin kurucu başkanlığını, dernek yayını derginin editörlüğünü ve Vaktiyle Bir Atsız Varmış isimli kitabın yayımcılığını üstlendi.

Bir yayınevinde kitap avcısı, çevirmen ve editör; bir İngilizce ekonomi dergisinde Yayın Yönetmeni sıfatıyla çalıştı. Türk Dünyası'ndan sanatçı, siyasetçi ve aktivistlerle söyleşiler gerçekleştirdi. Cumartesi Sohbetleri başlığı altında tarih, edebiyat, mitoloji ve siyaset konulu sohbetleri organize etmekte, yurt içi ve dışında çeşitli mecralarda “başına buyruk gazeteci” formatıyla köşe yazıları yazmaktadır. Halen Kırım Haber Ajansı'nın Türkçe Yayın Yönetmeni'dir. Yayımlanmış bir çeviri romanı, bir şiir ve bir inceleme kitabı, çeşitli editöryal kitaplarda katkıları bulunmakta, çeşitli belgesel ve etkinlik projelerine tarih&konsept danışmanlığı yapmakta, günde birkaç paket sigara içmektedir.

Yayımlanan kitapları:

İzmir Çıkmazı, Çeviri Roman, Bilge Kültür Sanat Yay. 2016 (Yazar: Charles Thoma)

Albatros, Şiir, Aygan Yay. 2016

Karşılaştırmalı Mitoloji: Tolkien Ne Yaptı?, İnceleme, Aygan Yay. 2017

Bildiği diller: 

İngilizce
Karaçay, Azerbaycan, Kırım Tatar lehçeleri

Who's Online

118 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi