Üye Girişi

Üye Girişi

Özgeçmiş

M. Bahadırhan Dinçaslan, 2.8.1990’da Kayseri’de doğdu. Kayseri Sarız ilçesinde meskun Avşar Türkmenlerindendir.

Liseyi Nevşehir Fen Lisesi’nde yatılı okudu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Biyomühendislik eğitimini yarıda bırakarak derece bursuyla Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları bölümüne geçti.

Henüz öğrenciyken, bir süre e-learning sektöründe metin yazarı & proje yöneticisi olarak çalıştı. 

Tarih, mitoloji, etimoloji, linguistik ve antropoloji ile ilgilenen Dinçaslan, Siyah Beyaz Kültür ve Sanat Platformu Derneği'nin kurucu başkanlığını, dernek yayını derginin editörlüğünü ve Vaktiyle Bir Atsız Varmış isimli kitabın yayımcılığını üstlendi. 

Lisans öğrenimini sürdürürken bir İngilizce ekonomi dergisinde Yayın Yönetmeni sıfatıyla çalıştı.  2016-2017 yılları arasında Kırım Haber Ajansı'nın Türkçe Yayın Yönetmeni görevini üstlendi. Bu dönemde Gaspıralı'nın Tercüman Gazetesi vizyonuyla oluşturduğu Türk Dünyası Haberleri bölümü EkoAvrasya tarafından Avrasya Hizmet Ödülü'ne layık görüldü. Siyasal İletişim alanında yüksek lisans eğitimine devam eden Dinçaslan, 2017 yılında kurduğu BDM Medya Danışmanlık AŞ ile özel sektördeki ilk müstakil teşebbüsünü gerçekleştirmiştir. 

Türk Dünyası'ndan Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Urmat Yntaev, Arslanbek Sultanbekov, Dolkun İsa, Cavit Mürtezaoğlu gibi sanatçı, siyasetçi ve aktivistlerle söyleşiler gerçekleştirdi. Cumartesi Sohbetleri başlığı altında tarih, edebiyat, mitoloji ve siyaset konulu sohbetler organize etmekte, yurt içi ve dışında çeşitli mecralarda “başına buyruk gazeteci” formatıyla köşe yazıları yazmaktadır. Bir çeviri romanı, bir şiir ve bir inceleme kitabı, çeşitli editöryal kitaplarda katkıları bulunan Dinçaslan, çeşitli belgesel ve etkinlik projelerine tarih&konsept danışmanlığı ve senaristlik, birkaç yayınevine kitap avcılığı&editörlük yapmakta, günde birkaç paket sigara içmektedir.

Kuruluşundan itibaren içinde yer aldığı İYİ Parti'de kısa bir süreliğine Genel İdare Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2019 Ağustos ayında partiden istifa etti. 

Türkiyem TV'de İskender Öksüz'le birlikte "Usta Çırak" programını sundu.

Türk Milliyetçiliğine hizmet için gece gündüz çalıştı. Öğrencilik yıllarından itibaren hem teorik, hem pratik sahada ideolojisine şerefle hizmet etti. Etmeye devam edecektir. 

Mezar taşına "Oğuz'un arsızı, Türkmen'in delisi" yazılmasını ister, sebze sevmez, geçimsiz, huysuz ve sivri dilli bir "amca"dır. 

Yayımlanan kitapları:

İzmir Çıkmazı, Çeviri Roman, Bilge Kültür Sanat Yay. 2016 (Yazar: Charles Thoma) | Satın Al

Albatros, Şiir, Aygan Yay. 2016 | Satın Al

Karşılaştırmalı Mitoloji: Tolkien Ne Yaptı?, İnceleme, Aygan Yay. 2017 | Satın Al

Seküler Milliyetçinin El Kitabı, Makaleler, Yenisey Kitap, 2018 | Satın Al

Bildiği diller: 

İngilizce

Who's Online

497 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Latest Park Blogs